دسته‌ها
اخبار

قیمت باطری ماشین

باتری قلب تپنده ی خودرو می باشد و حتما باید از مراکز معتبر تهیه گردد. باتری باید اصل باشد و توسط کارشناسان آموزش دیده ، درب منزل تعویض شود. در ایران شرکت های معتبر باتری سازی برای خودرو های داخلی ، در حال فعالیت هستند. در زیر به لیستی از شرکت های فروشنده ی باتری می پردازیم.مطالب ایرن بخش را مطالعه کرده تا با انتخاب باتری مناسب ، بتوانید خودرویی سایلم داشته باشید

قیمت باطری ماشین صبا باتری :
واریان صبا باتری ، ورسک صبا باتری ، سهند صبا باتری ، اسپیدر صبا باتری ، یوشو صبا باتری ، سولان ، رویان ، راین ، زاگرس ، نیرو ، هایتک ، آرمو

قیمت باطری ماشین سپاهان باتری :
اوربیتال وان سپاهان باتری ( قرمز ) ، اوربیتال وان سیلور پلاس ( اوربیتال وان نقره ای ) سپاهان باتری ، اوربیتال وان گلد سپاهان باتری ، سوزوکی سپاهان باتری ، اتمیک سپاهان باطری ، بارکاس سپاهان باطری

قیمت باطری ماشین برنا باتری :
باتری زیتکس – باتری برنا – باتری صدف – باتری گلدن سیلد – باتری زمان – باتری تورنادو – باتری اکتیو – باتری وایت آرشن – باتری سحر – باتری ولف

و باتری های اتمی خارجی شامل :
باتری ساخت شرکت هیوندای کره جنوبی : باتری سولایت (Solite) ، باتری ایندیگو (indigo)

باتری ساخت شرکت دلکور کره جنوبی : باتری دلکور (Delkor) ، باتری پوما (puma) ، باتری هگزا (hexa) ، باتری شارک (shark) ، باتری پلاتینوم (platinum) ، باتری سین (cene) و رویال ( royal ) که بهترین مارک باطری اتمی کره ای است .

مطالب ایرن بخش را مطالعه کرده تا با انتخاب باتری مناسب ، بتوانید خودرویی سایلم داشته باشید

چگونه بفهمیم باطری ماشین خراب است | علائم ضعیف شدن باتری ماشین
یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه کنید ، تشخیص درست و دقیق به هنگام خرابی باطری ماشین است. که در غیر این صورت باعث می شود که شما متحمل هزینه مالی و زمانی پی در پی شوید.
چند نمونه از علائم خرابی باطری اتمی ، باتری اسیدی ، باتری AGM عبارتند از :
دزدگیر خودرو از کار افتاده و عکس العملی در استفاده از ریموت ماشین دیده نمی شود که البته باید از سالم بودن باطری ریموت مطمئن شوید .
چراغهای سقفی و دیگر چراغهای اتاق ماشین روشن نمی شود و یا نورشان ضعیف شده .
با فعال کردن و یا چرخاندن سوئیچ ماشین چراغهای پشت آمپر خودرو روشن نمی شود.
هنگام استارت زدن صدای تق تق سریع و یا ریز از داخل کاپوت شنیده می شود و خودرو روشن نمی شود.
علائم ظاهری باتری مثل جوشیدن اسید و بیرون زدن از باتری و سفید شدن چشمی روی باتری و همچنین بوی بد باتری.
خودرو به زور و با دور پایین استارت می خورد .
عمر باتری به کار رفته در خودرو به پایان رسیده است و زمان نرمال مختص باتری سپری شده به طور مثال 2 تا 2.5 سال کارکرد .
باتری ماشین بعد از مدتی کوتاه ، دشارژ شده و تخیله می شود .
لازم به ذکر است که عوامل دیگری چون برق دزدی و یا خرابی در سیم کشی های ماشین و آلترناتور ( دینام ماشین ) باید تست شود . ( اورشارژ و شارژ ضعیف )

دلیل اهمیت تاریخ تولید باطری در چیست ؟
باطری ماشین و سایر باتری ها مانند برخی از کالاها دارای تاریخ انقضا یا تاریخ مصرف هستند . دلیل اهمیت این نکته برای این قطعه مهم ، کاهش طول عمر مفید باتری و عملکرد ضعیف آن در ابتدای مصرف شما در مدار برقی وسیله نقلیه ، ژنراتور و یا دستگاه ups شماست. بنابراین با دقت به این مورد در هنگام خرید از هزینه های بیهوده کاسته و زمان و پول خود را پس انداز نمایید .
تاریخ تولید باتری اتمی ، باتری اسیدی ، باتری AGM خودرو را چگونه شناسایی کنیم؟
تاریخ تولید باتری بر روی بدنه قسمت بالای باتری و به صورت سریال و با اعداد و حروف انگلیسی روی هر باتری حک یا چاپ شده است. برای نمونه تصویر زیر یک باطری صبا قرار داده شده است که تاریخ تولید 16 11 1398 را نشان میدهد . برای بعضی از باتری ها به اختصار نوشته شده که باید موقع خرید به آن توجه کرد.

 

شرایط و نحوه محاسبه باطری فرسوده و کسر قیمت آن از باتری نو یا جدید چگونه است؟
همانطور که در مطالب فوق گفته شد قیمت گذاری باطری ها در امداد خودروی ایران با کسر و یا محاسبه باطری فرسوده یا داغی مشتری محاسبه شده است. برخی از فروشگاه ها کالای بدون دریافت باطری کهنه عرضه می کنند که البته طبق قیمت روز باتری فرسوده به مبلغ باطری نو اضافه شده است.

نحوه محاسبه باتری فرسوده یا کهنه
باطری ها دارای مشخصات از قبیل آمپر، ولتاژ و ابعاد و… هستند که در محاسبه قیمت میزان آمپر یا ظرفیت و همچنین ولتاژ مد نظر قرار میگیرد. باتری های خودروها چه خودرو های ایرانی و چه خارجی عموما 12 ولت هستند و آمپراژ های متفاوتی دارند.

محاسبه باتری فرسوده بر اساس مشخصات نوشته شده روی برچسب یا بدنه باطری ملاک این محاسبه قرار می گیرد. بر این اساس شرکت های بازیافت باطری، داغی را محاسبه و پرداخت می کنند. در باب فروش این کالا نیز هر قدر آمپراژ باطری بالاتر باشد، قیمت افزایش می یابد.

همانطور که گفته شد طبق مشخصات روی باطری می توان مبلغ باطری کهنه را محاسبه و از قیمت باتری نو کسر نمود. اما در صورتیکه مشخصات روی باتری مانند برچسب و یا چاپ و … قابل مشاهده نباشد، بر اساس قالب و ابعادی که باتری فرسوده دارد به میزان کمترین آمپراژ قالب باتری محاسبه و کسر میگردد.

مثال : باطری هایی که در قالب ال 2 (L2) قرار می گیرند شامل : 50 تا 62 آمپر می باشند. در صورت نبود برچسب یا مشخصات روی باطری در این قالب 50 آمپر ساعت ملاک محاسبه قرار می گیرد.

آیا به غیر از شهر تهران در استان های دیگر هم نمایندگی امداد باتری وجود دارد ؟
خدمات امداد خودروی ایران در حال حاضر فقط در شهر تهران و به صورت شبانه روزی است . اما در صورت تمایل ، با پرداخت هزینه بیشتر نیز این خدمات در اطراف تهران نیز ارائه می شود .
چرا باتری ماشین را از امداد خودروی ایران تهیه کنیم ؟
امداد خودروی ایران ، تلاش می کند در کنار کسب درآمد باتوجه به قیمت مناسب و منصفانه نسبت به برخی از فروشگاهها، کالای با کیفیت و همچنین خدمات خوب در جهت رضایت مشتری ارائه کند .
انتخاب باتری مناسب خودروی شما مطابق با استاندارد همان خودرو برای آسیب ندیدن و باطل نشدن گارانتی ماشین شما .
ارسال و تعویض رایگان باطری خودرو درمحل به صورت شبانه روزی در کمترین زمان ممکن.
پرداخت هزینه باتری به وسیله دستگاه کاتخوان سیار .
تضمین جدید بودن تاریخ باتری .
تضمین اصل بودن باتری خریداری شده .
کنترل سلامت سیستم برقی مربوط به باطری خودروی شما
امداد شبانه روزی باتری ( باطری ) در تمام ایام ، حتی تعطیلات رسمی در طول سال
انتخاب برندهای ایرانی و خارجی باکیفیت در کشور
دسترسی برای نصب باتری به مراکز فروش باتری آنتایم چگونه است ؟
برای خرید و نصب یا تعویض باتری ما در کل مناطق تهران به صورت رایگان و شبانه روزی در محل خدمات ارائه می دهیم . در ضمن برای ثبت سفارش می توانید به صورت تلفنی با شماره  096440 و یا از طریق وبسایت 096440 ثبت سفارش نمایید .
ارسال و نصب باتری توسط امداد خودروی ایران به صورت رایگان
برای ارسال باتری و نصب باتری ماشین در محل شما هیچ مبلغی دریافت نمی گردد . ضمنا تست برق دینام آلترناتور ماشین رایگان می باشد .
اگر باتری در زمان داشتن گارانتی خراب بشه و ایراد از خود باتری باشه و شرایط گارانتی رو داشته باشه خدمات پس از فروش شما به چه صورت است ؟
در مورد گارانتی باتری های ایرانی که خود دارای نمایندگی و خدمات پس از فروش هستند و کارت گارانتی یا ضمانتنامه رسمی تولید کننده باطری را دارند ، باید به این مراکز مراجعه نمایید و آنها بعد از بررسی های لازم و تشخیص علل ایراد در باتری ماشین در صورت شامل شدن گارانتی ، باتری رو به صورت رایگان تعویض می کنند و تنها یکبار باطری تعویض خواهد شد. اما برای باطری های خارجی که امداد خودروی ایران آنها را گارانتی کرده است بعد از تست و تشخیص نقص در خود باتری ، باطری را نیز رایگان در محل برای شما تعویض می نماید.
اصالت باتری که امداد باتری شما عرضه می کند چگونه تشخیص داده می شود ؟
اصالت باتری هایی که از امداد خودروی ایران تهیه می نمایید . با استعلام از کارت گارانتی اصلی و معتبر و همچنین تاریخ تولید حک شده بر روی باتری قابل تشخیص می باشد .
باتری های ارائه شده توسط فروشگاه آنتایم همگی اتمی و بدون نیاز به نگهداری می باشد.
امداد خودروی ایران ، امداد باتری شبانه روزی خودرو

منبع: امداد خودروی ایران , باتری , خرید باتری , خرید باتری خودرو , باطری , خرید باطری , خرید باطری خودرو , امداد باتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *